Poznej a chraň! 2019

dscn7003S jarem přicházejí každý rok přírodovědné soutěže.Ve čtvrtek 14. 3. proběhlo školní kolo soutěže "Poznej a chraň!" . Letošní téma bylo těžké, "Byliny, zvláště bylinky", přesto se zúčastnilo 35 žáků 4. - 7. ročníku. Soutěž se skládala ze dvou částí, testu a poznávačky. Ti nejlepší v každé kategorii vytvořili tříčlenná družstva, která postoupila do okresního kola. Z kategorie 4. - 5. třída to byli: Radim Sačko (4. B), Viktorie Mikulenková (4. A) a Marek Sommer (4. A). Ve čtvrtek 4. 4. soutěžili ve Vsetíně s dalšími 11 družstvy. Přesto, že se neumístili na čelních pozicích, posbírali první zkušenosti a příští rok jistě uspějí lépe. V pátek 5. 4. soutěžila dvě družstva v kategorii 6. - 7. třída. Šesťáci ve složení Jakub Vaculín (6. A), Jakub Vašek (6. B) a Štěpánka Jaroňová (6. B) obsadili 10. místo a sedmačky ve složení Zuzka Petřvalská, Markéta Sačková a Kristýna Jurajdová (všechny 7. A) se umístily na 4. místě a těsně nepostoupily do kola krajského. Je třeba říct, že v konkurenci 17 družstev je to krásné umístění.

Ředitelka školy vyhlašuje ředitelské volno ve dnech 25. - 28. 6. 2019

více zde