Tanec pralesa

Dne 15. března proběhl v kulturním domě v Zašové balet Tanec pralesa. 50 žáků ze šesté, sedmé a osmé třídy jelo vlakem až do Zašové. V kulturním domě jsme posvačili a pak už to začalo. Představení předvedla taneční skupina B – art. Byl to moderní balet pojednávající o střetu indiánů s těžaři, kteří chtějí jejich pralesní domov zničit. V příběhu je ukázáno, jak je důležité respektovat přírodu i sebe navzájem. Byla to působivá podívaná, hlavně kvůli kostýmům. Těmi skvěle vyjádřili nejen indiány, ale i různá zvířata. Není jednoduché sledovat takový složitý příběh, který je vyprávěný jenom tancem, ale s místy, která byla hůř pochopitelná, mi pomohl program. Balet se mi líbil, bylo to velmi zajímavé.

Štěpánka Jaroňová, 6.B

V úterý 28. května 2019 se od 15.00 konají konzultace o prospěchu a chování žáků.